Bruk av fiberoptisk glidering i medisinsk utstyr

 De siste årene, med den enorme utviklingen av kommunikasjonsteknologi med optisk fiber, har transmisjonssignaler for optiske fiber også utviklet seg raskt og blir brukt i flere og flere anledninger. Optisk fiber har en høy overføringshastighet og sterk motforstyrrelsesevne for overføringsdata for optisk fiber; Fordelene gjør at den er mye brukt innen folks livsgrunnlag medisinsk, forsvarsmilitær, industriell kontroll og andre felt.

 

I det medisinske feltet er det ofte nødvendig å kontinuerlig overføre data fra en roterende plattform til en annen stasjonær plattform, og den elektriske slirringen spiller denne rollen. Generelt sett er en elektrisk slirring i kontakt med en kobberring gjennom en børste, og overfører relaterte signaler og energi gjennom elektrisk strøm. Med den økende båndbredden og typer signaler, kan ikke elektriske gliringer oppfylle behovene for signaloverføring. I flere og flere anledninger har glidringer i optisk fiber blitt brukt i stedet for elektriske glideringer for å overføre signaler. JINPAT slipefinger med optisk fiber gir utenlandsk medisinsk utstyr med signaloverføring fra 6G SDI til 12G SDI. Overføring på lang avstand og ingen frafall av signaler. Slippringene er mottatt av kunder.

 

Optisk fiberglidring kalles også optisk fiber-roterende kontakt, optisk fiber-sammenløpningsring og optisk fiber-rotasjonsfug. Fiberglidringen kan deles inn i enkeltmodusfiber og multimodusfiber i henhold til fibermodus. Overføringsbølgelengden til enkeltmodus fiberglidring er stort sett 1310-1550nm, kjernediameteren er liten (9um), og tapet er lite. Den kan overføre 100 GB / s data, og langdistanseoverføringen kan nå 120 kilometer; bølgelengden for overføring av multimodefiberslipring er 850 - Ved 1310nm er kjernediameteren stort sett 50um eller 62,5 nm. Sammenlignet med tap i en modus, kan den også overføre 1 GB / s data i en avstand på 300 meter.

  

JINPAT tilbyr en rekke optiske fiber slip-ringkanaler, som har nådd 19 kanaler; og den kan integrere flere kanaler med én modus / multimodus samtidig. Overføringsbølgelengden er 850-1550nm, ionetapet er <5dB, og ionetapvariasjonen er <2dB, og transmisjonsytelsen er stabil. JINPAT slipring har sin egen produksjonslinje med fiberoptisk glidring med forskjellige stiler og ubegrensede typer, som kan gi kundene flere løsninger.


Slipring

Få den siste prisen? Vi svarer så snart som mulig (innen 12 timer)

Personvernregler